vitalabo_200Konferencja „Świat bez raka #2” już za miesiąc, dlatego organizatorzy cały czas pracują, by jej uczestnicy byli zadowoleni. Oprócz bardzo ciekawej wartości merytorycznej, dla uczestników przygotowywane są dodatkowe profity. Jednym z nich jest voucher na badania homocysteiny, kwasu foliowego, witaminy B12 i D3 (25(OH)) z 40% zniżką w Laboratoriach Medycznych VITALABO. Koszt wszystkich badań po zniżce wyniesie 118,20 zł zamiast 197 zł (homocysteina 37,20 zł; kwas foliowy 27 zł, witamina B12 21 zł i 25(OH)D3 33 zł).

Warto zrobić wszystkie wymienione badania dlatego, że to one wskażą nam ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i udarów, a nie, jak się powszechnie uważa, poziom cholesterolu. Jest wiele udokumentowanych przypadków udarów, czy zawałów serca młodych ludzi, którzy poziom cholesterolu mieli w normie.

HOMOCYSTEINA – wysoki poziom homocysteiny we krwi jest jednym z czynników przyczyniających się do tworzenia blaszki miażdżycowej, która zwęża światło naczyń krwionośnych, a co za tym idzie wysokie ryzyko zawału i udaru niedokrwiennego mózgu, rozwoju choroby Alzheimera, schizofrenii, a także trudności z zajściem w ciążę.

WITAMINA B12 i KWAS FOLIOWY – niedobór tych witamin zwiększa ryzyko zachorowania na miażdżycę, a zachowanie ich prawidłowego stężenia we krwi obniża poziom szkodliwej dla nas homocysteiny.

WITAMINA D3 – niedobory mogą prowadzić nie tylko do krzywicy czy osteoporozy, ale także dużych zaburzeń systemu immunologicznego, choroby Hashimoto, a nawet chorób psychicznych. Osoby po 65 r.ż. powinny suplementować ją przez cały rok ze względu na zmniejszoną syntezę skórną.