Mysle_co_jem_napisFundacja Instytut „Zdrowie z Natury” realizuje program edukacyjny „Myślę co jem” – profilaktyka otyłości i chorób dietozależnych wśród dzieci kierowany do dzieci klas II-V szkół podstawowych Gminy Toruń.
Celem programu jest zwiększenie świadomości dzieci w obszarze zdrowia, zdrowego odżywiania, wpływu jedzenia na zdrowie i samopoczucie oraz kultury jedzenia. Działania kładą nacisk na zdrowy styl życia już od najmłodszych lat, aby od dzieciństwa wprowadzać nawyk dbania o zdrowie własne i najbliższych. Prawidłowy rozwój oraz dobre zdrowie w dzieciństwie i młodości wpływają na zdrowie i jakość życia w dalszych latach.

Zajęcia w postaci lekcji warsztatowych – multimedialnych zostaną przeprowadzone w szkołach z wykorzystaniem tablic interaktywnych. Zajęcia przeprowadzone będą raz w miesiącu tj. 6 lekcji (przez 6 miesięcy).
Tematyka zajęć warsztatowych obejmuje komponowanie zdrowego jedzenia, nauki czytania etykiet i składników pożywienia, wagi jedzenia w kontekście zdrowia oraz sztuki/kultury spożywania posiłków.

Równocześnie zorganizowany zostanie konkurs dla dzieci.

Program dofinansowany