W ramach działalności statutowej fundacja Instytut „Zdrowie z Natury” prowadzi programy edukacyjne z zakresu ochrony i promocji zdrowia. Kierowane są one do dzieci, młodzieży i dorosłych.

talerzProgram edukacyjny „Edukacja żywieniowa dzieci klas I i II szkół podstawowych oraz ich rodziców z powiatu toruńskiego i chełmińskiego” realizowany w okresie 01.04 – 15.12.2015 r., przy udziale Katedry Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

Mysle_co_jem_napisProgram  edukacyjny „Myślę co jem – profilaktyka otyłości i chorób dietozależnych wśród dzieci” realizowany w okresie 01.04 – 30.12.2015 r. i dofinansowany ze środków Miasta Toruń.

 

 

na_wwwKonferencja naukowa „Świat bez raka – naturalne metody zapobiegania i leczenia”, która odbyła się 25.10.2014 r. Konferencja przewidziana wstępnie na 100 uczestników, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. W rezultacie zgromadziliśmy ponad 150 osób, głównie z województwa kujawsko-pomorskiego, w tym lekarzy, ale gościliśmy również uczestników z Gdańska, Warszawy, Lublina, czy Płocka.