Mysle_co_jem_napisRuszyliśmy z programem „Myślę co jem – profilaktyka otyłości i chorób dietozależnych wśród dzieci”. Wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Toruń otrzymały zaproszenia do udziału w programie dzieci z klas II-V.

Program polega na przeprowadzeniu lekcji multimedialnych, które będą zamieszczone na stronie dotyczącej programu z wykorzystaniem tablic interaktywnych. Zajęcia odbędą się raz w miesiącu od maja do grudnia 2015 r., łącznie 6 lekcji.
Tematyka zajęć warsztatowych obejmuje komponowanie zdrowego jedzenia, nauki czytania etykiet i składników pożywienia, wagi jedzenia w kontekście zdrowia oraz sztuki/kultury spożywania posiłków.

Celem programu jest zwiększenie świadomości dzieci w obszarze zdrowia, zdrowego odżywiania, wpływu jedzenia na zdrowie i samopoczucie oraz kultury jedzenia. Działania kładą nacisk na zdrowy styl życia już od najmłodszych lat, aby od dzieciństwa wprowadzać nawyk dbania o zdrowie własne i najbliższych. Prawidłowy rozwój oraz dobre zdrowie w dzieciństwie i młodości wpływają na zdrowie i jakość życia w dalszych latach.

Program „Myślę co jem” jest dofinansowany ze środków Miasta Torunia.

Równocześnie zorganizowany zostanie konkurs dla dzieci,  w którym główną nagrodą  będzie wyjazd klasowy 16 czerwca 2015 r. do Ośrodka Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!